Brigády 2021

Brigády na farmách v zahraničí ve Švýcarsku, Německu a Rakousku

Letní brigáda v zahraničí na farmě či sběr ovoce 2021 Švýcarsko, Německo, Dánsko

Chcete si vydělat pěkné peníze a zároveň poznat cizí kraje? Pak doporučuji brigádu v létě v německy mluvících zemích. Farmy nabírají na brigádu právě teď a nejraději zaměstnávají studenty, lidi od 18ti do 50ti let, ženy v domácnosti  nebo důchodce.

Nejčastěji je to práce na farmě s bydlením jako sběr ovoce, sklizeň jahod a chřestu, případně dalšího ovoce, které se urodí. Pro sběr jahod nebo chřestu často vyžadují, abyste mohli pracovat aspoň 6 týdnů.

Mzda v Německu je minimálně 9.50 Euro/hodinu a ve Švýcarsku je minimální mzda v zemědělství 14.55 CHF/hodinu.  Zvláště při dobrém počasí může platit tzv. Akkordarbeit. Práce na výkon.  Vždy ovšem platí alespoň minimální mzda. Řidičský průkaz B je výhodou, ale není povinný.

Větší část farem nabízí i ubytování, některé nabírají bez možnosti ubytování. Pak doporučuji sehnat si něco v okolí např. pomocí Airbnb. Nově jsem překvapená, že třeba na sběr ovoce v Dánsku nebo Švédsku občas píšou, že si má člověk s sebou vzít na bydlení stan!

Informace o farmách v Německu a Dánsku , které právě teď hledají brigádníky na sběr ovoce a zeleniny na léto 2021 najdete v mém  E-BOOK 2021 ZDE, sezona začíná v dubnu a končí v říjnu, ale studenti jezdí často na 2 nebo 3 měsíce. 

Situace na farmách v Německu 2021 – možné zdanění výdělků z brigád i jen 5ti procenty v některých případech, dvláště pokud pobyt nepřekročí 3 měsíce. Nároky na brigádníky co se týče jazykové vybavenosti nebo zkušeností v zemědělství nejsou tak vysoké jako ve Švýcarsku. Často chtějí hodně Poláky a Rumuny, ověřené kontakty v mém E – booku rády přijmou i šikovné Čechy. Tedy ověřovala jsem to začátkem ledna 2021. Zajímavé je, že pokud rozumíte nebo náhodou mluvíte polsky, je dobré to taky uvést, protože skoro každá farma Poláky zaměstnává a pak farmář také ví, že se líp domluví. Polština ovšem není podmínkou. 

Situace na farmách ve Švýcarsku 2021Změna Teprve teď začátkem února 2021 jsou i farmy, které hledají brigádníky na sezónu a nemají tak vysoké nároky, jak popisuji dále. E-Book zpracuji v nejbližší době. Kvůli Covidu se musí hlásit každé i jen sezonní místo v zemědělství nejprve na pracovní úřad a teprve poté může být zveřejněno i jinde. Švýcaři značně zvýšili nároky i na brigádníky. Skoro vždy teď požadují dobrou němčinu (aspoň A2) a min. rok praxe v zemědělství a často i řidičský průkaz.

Hotely, kde hledají na úklid apod. zaučené lidi a nabízejí ubytování – HNED !

https://hoteljob-schweiz.de/

Žádost o práci: Farmám zasíláte obvykle jejich vyplněný kontaktní formulář v němčině nebo polštině, občas v angličtině. Pokud nemají kontaktní formulář, posílají se Vaše podklady žádosti o brigádu včetně motivačního dopisu v němčině.

Inzeráty brigáda ve Švýcarsku zde :sběr ovoce 

www.flaacherspargel.ch/stellenangebote/

A jak jsem svoji letní brigádu v Rakousku kdysi získala já?

Jednou jsem si takhle na kolejích ještě vykládala karty protože jsem slyšela o tom že se dá v Rakousku dobře vydělat na brigádě jahod a ptala jsem se karet jestli se mi podaří získat v Rakousku letní brigádu? Karty mi řekly, že jednoznačně ano.

Šla jsem a napsala jsem na tři kontakty které jsem měla a čekala na odpověď. Dvě farmy mi odepsaly až po dvou týdnech a jedna vůbec. Bohužel mi napsali, že už mají plno. Psala jsem to tehdy někdy koncem dubna nebo začátkem května a pravděpodobně už bylo pozdě.

Přesto mi to poněkud vrtalo hlavou. Karty přece byly tak optimistické 😉.

V té době jsem 2x měsíčně docházela k jedné paní na úklid bytu a ta se mě pak asi po 14 dnech zeptala, jestli umím také vařit. Prý má v Rakousku syna s rodinou, který bude rekonstruovat svůj dům o letních prázdninách. Vezme si tam s sebou z Čech dva dělníky a dva studenty se kterými to bude dělat a já že bych jim tam mohla uklízet a vařit. Hned jsem samozřejmě řekla, že vařit umím ač jsem uměla jenom pár jídel a šla jsem rychle studovat k mamince a babičce, co všechno dobrého uvařit. Bydleli jsme na kopci kousek od maďarských hranic a bylo tam krásně, spousta vinic a výhled na jezero, taky výdělek byl super.

Letní brigádu v Rakousku jsem tedy nakonec získala i když to bylo všechno úplně jinak.

Partneři :

Jooble brigády v ČR

Vydělejte si

A získejte nové zkušenosti