Brigády 2024
Brigády na farmách v zahraničí ve Švýcarsku, Německu a Rakousku
Letní brigáda v zahraničí na farmě či sběr ovoce 2024 Švýcarsko, Německo, Rakousko
Chcete si vydělat pěkné peníze a zároveň poznat cizí kraje? Pak doporučuji brigádu v létě v německy mluvících zemích. Farmy nabírají na brigádu právě teď a nejraději zaměstnávají studenty, lidi od 18ti do 50ti let, ženy v domácnosti nebo důchodce.
Nejčastěji je to práce na farmě s bydlením jako sběr ovoce, sklizeň jahod a chřestu, případně dalšího ovoce, které se urodí. Pro sběr jahod nebo chřestu často vyžadují, abyste mohli pracovat aspoň 6 týdnů.
Mzda v Německu je minimálně 12 Euro/hodinu a ve Švýcarsku je minimální mzda v zemědělství 3300 CHF/měsíc a dávají i více. Zvláště při dobrém počasí může platit tzv. Akkordarbeit. Práce na výkon. Vždy ovšem platí alespoň minimální mzda. Řidičský průkaz B je výhodou, ale není povinný.
Větší část farem nabízí i ubytování, některé nabírají bez možnosti ubytování. Pak doporučuji sehnat si něco v okolí např. pomocí Airbnb. Nově jsem překvapená, že třeba na sběr ovoce v Dánsku nebo Švédsku občas píšou, že si má člověk s sebou vzít na bydlení stan!
.M
Na webu jsem prodávala E-BOOKY BRIGÁDA v Německu, Švýcarsku a Dánsku, které už ovšem nejsou aktuální. Nejsnáze se lze přímo na farmu nahlásit v lednu až v květnu, pak už jen některé farmy dobírají pár lidí.
Aktuální brigády sběru ovoce a zeleniny ve Švýcarsku zde.
Situace na farmách v Německu 2023 – možné zdanění výdělků z brigád i jen 5ti procenty v některých případech, zvláště pokud pobyt nepřekročí 3 měsíce. Nároky na brigádníky co se týče jazykové vybavenosti nebo zkušeností v zemědělství nejsou tak vysoké jako ve Švýcarsku. Zajímavé je, že pokud rozumíte nebo náhodou mluvíte polsky, je dobré to taky uvést, protože skoro každá farma Poláky zaměstnává a pak farmář také ví, že se líp domluví. Polština ovšem není podmínkou. Pokud jste manuálně zdatní a umíte na statku něco opravit, je velice žádané, abyste to taky uvedli.
MOMENTÁLNĚ NEVYHOTOVUJI ŽÁDNÉ E-BOOKY ANI NEWSLETTERYZ DŮVODU ZAPLNĚNÍ SPOUSTY MÍST UKRAJINSKÝMI OBYVATELI.
Hotely, kde hledají na úklid apod. zaučené lidi a nabízejí ubytování – HNED !
Žádost o práci: Farmám zasíláte obvykle jejich vyplněný kontaktní formulář v němčině nebo polštině, občas v angličtině. Pokud nemají kontaktní formulář, posílají se Vaše podklady žádosti o brigádu včetně motivačního dopisu v němčině. Švýcaři chtějí i životopis a kopii pasu nebo OP.
Inzeráty brigáda ve Švýcarsku zde :sběr ovoce
A jak jsem svoji letní brigádu v Rakousku kdysi získala já?
Jednou jsem si takhle na kolejích ještě vykládala karty protože jsem slyšela o tom že se dá v Rakousku dobře vydělat na brigádě jahod a ptala jsem se karet jestli se mi podaří získat v Rakousku letní brigádu? Karty mi řekly, že jednoznačně ano.
Šla jsem a napsala jsem na tři kontakty které jsem měla, o kterých jsem ovšem nevěděla, jestli aktuálně hledají a čekala na odpověď. Dvě farmy mi odepsaly až po dvou týdnech a jedna vůbec. Bohužel mi napsali, že už mají plno. Psala jsem to tehdy někdy začátkem května a pravděpodobně už bylo pozdě.
Přesto mi to poněkud vrtalo hlavou. Karty přece byly tak optimistické ?.
V té době jsem 2x měsíčně docházela k jedné paní na úklid bytu a ta se mě pak asi po 14 dnech zeptala, jestli umím také vařit. Prý má v Rakousku syna s rodinou, který bude rekonstruovat svůj dům o letních prázdninách. Vezme si tam s sebou z Čech dva dělníky a dva studenty se kterými to bude předělávat a já že bych jim tam mohla uklízet a vařit. Hned jsem samozřejmě řekla, že vařit umím, ač jsem uměla jenom pár jídel a šla jsem rychle studovat k mamince a babičce, co všechno dobrého ukuchtit. Bydleli jsme na kopci kousek od maďarských hranic a bylo tam krásně, spousta vinic a výhled na jezero, taky výdělek byl super.
Letní brigádu v Rakousku jsem tedy nakonec získala i když to bylo všechno úplně jinak.
Partneři :
Vydělejte si
A získejte nové zkušenosti